Latem, gdy temperatura wzrasta, często szukamy orzeźwienia w lodach. Czy można podać lody także naszym psom? Czy są bezpieczne i czy przyniosą im ukojenie w upalne dni? Sprawdźmy, czy lody są odpowiednie dla psów oraz dowiedz się o innych letnich przysmakach, które możesz przygotować dla swojego czworonoga.

Spis treści

  1. Czy lody są bezpieczne dla psów?
  2. Lody dla psów - specjalna alternatywa
  3. Bezpieczne spożycie lodów przez psa
  4. Inne letnie przysmaki dla psa
  5. Podsumowanie

Czy lody są bezpieczne dla psów?

Lody mogą być pysznym letnim przysmakiem, jednak podawanie tradycyjnych lodów, takich jak te dla ludzi, psom nie jest zalecane. Powód jest prosty - psie organizmy nie trawią mleka tak skutecznie, jak organizm ludzki, a wiele psów ma nietolerancję laktozy. Ponadto lody dla psów są bogate w cukier, który jest niezdrowy. Spożycie zwykłych lodów może prowadzić do nieprzyjemnych objawów, takich jak biegunka, wymioty lub bóle brzucha u psa.

Lody dla psów - specjalna alternatywa

Wielu producentów przekąsek dla psów oferuje specjalne lody dla naszych pupili. Są to przysmaki przeznaczone do spożycia przez psy, zawierające tylko naturalne składniki, takie jak mięso, warzywa i owoce. Wspaniałe jest to, że te lody nie zawierają mleka ani sztucznych dodatków, co sprawia, że są bardziej przystosowane do psiego układu trawiennego. Pamiętaj jednak, że wciąż powinno się je podawać z umiarem, aby uniknąć nadmiernego podawania kalorii. Jeśli szukasz zdrowego i bezpiecznego loda dla psa to polecamy Mirals Kangurusorbet to najwyższej jakości lody dla psów oparte na mięsie kangura. To bogate źródło łatwo przyswajalnego białka o stosunkowo niewielkiej zawartości tłuszczu. Zalecane dla alergików.

Bezpieczne spożycie lodów przez psa

Jeśli zdecydujesz się podać swojemu psu specjalne lody dla psów, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

  1. Umiar: Podawaj lody psu w umiarkowanych ilościach. Przysmaki powinny stanowić jedynie niewielką część diety, a nie zastępować głównego pożywienia.
  2. Powolne lizanie: Zbyt szybkie spożycie zimnego loda może spowodować zapalenie gardła u psa. Pozwól swojemu pupilowi powoli lizać przysmak, aby uniknąć tego ryzyka.
  3. Czekaj na odpowiedni moment: Nie podawaj lodów zaraz po intensywnej aktywności fizycznej. Poczekaj, aż pies się ochłodzi, zanim zaoferujesz mu letni przysmak.
pies z lodami

Inne letnie przysmaki dla psa

Oprócz specjalnych lodów dostępnych na rynku istnieje wiele innych letnich przysmaków, które możesz przygotować dla swojego psa. Oto kilka prostych przepisów:

Zdrowe owoce

Podobnie jak maliny, wiele owoców jest bezpiecznych dla psów i może być świetnym przysmakiem w gorące dni. Pokrój na kawałki bez pestek np. arbuz, melon, banany, jabłka i podaj psu jako zdrowy i orzeźwiający przysmak.

Mrożone warzywa

Pokrój na kawałki i zamroź marchewkę, ogórki lub cukinię. Mrożone warzywa to świetna przekąska, która pozwoli psu schłodzić się w upalne dni.

Jogurtowe kulki

Wymieszaj jogurt naturalny bez laktozy z owocami, takimi jak truskawki, jagody czy maliny. Formuj małe kulki lub i zamroź. Twój pies pokocha tę orzeźwiającą przekąskę!

Sorbet owocowy

Zblenduj dojrzałe owoce, takie jak maliny, borówki lub arbuz, z odrobiną wody. Następnie wlej mieszankę do formy i zamroź. Pies będzie zachwycony smakiem tego owocowego sorbetu.

Podsumowanie

Lody dla ludzi nie są odpowiednie dla psów, ale możemy zaoferować naszym pupilom specjalne lody dostępne w asortymencie sklepu, które są bezpieczne i smaczne. Pamiętajmy, że przekąski i przysmaki dla psa, w tym lody, powinny stanowić jedynie niewielką część diety czworonoga, a ich podawanie powinno odbywać się z umiarem.

Oprócz lodów, mamy wiele innych opcji letnich przysmaków dla psa, które są pyszne i zdrowe. Zdrowe owoce, mrożone warzywa czy jogurtowe kulki to świetne alternatywy, które pozwolą psu cieszyć się letnimi i orzeźwiającymi smakołykami.