Powered by Smartsupp
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Karma sucha dla psa

Karma sucha dla psa - co to jest? 

Karma sucha dla psa to zbilansowana forma pożywienia dla Twojego pupila w formie chrupek. Aktualnie chyba najbardziej popularna i lubiana metoda żywienia psa. Wybierając taką opcję żywieniową dla psa – mamy pewność , że pies zjada zbilansowane posiłki a jednocześnie my psi rodzice nie musimy nic specjalnego przygotowywać ani poświęcać więcej czasu aby przygotować pełnowartościowy posiłek dla naszego pupila. Wszystko co musimy zrobić to nasypać karmę do miski. Daje ona przede wszystkim komfort nam właścicielom.

Suche karmy dla psa to ekonomiczne rozwiązanie.

Suche karmy dla psa zadbają o właściwe karmienie pupila. Jest to wygodna metoda żywienia w bardzo przystępnej formie. Karma sucha cieszy się sporym poparciem nie tylko wśród właścicieli ale także samych psów! Nic w tym dziwnego na rynku , pojawia się coraz więcej produktów godnych uwagi , które są świetnie zbilansowane, mają naprawdę dobry skład i smakują wyśmienicie. Charakteryzują się zdecydowanie wyższą kaloryką niż karma mokra dla psa, a co za tym idzie pies potrzebuje zjeść jej zdecydowanie mniej aby zaspokoić zapotrzebowanie kaloryczne. Sucha karma dla psów będzie więc ekonomicznym rozwiązaniem. Jedno większe opakowanie karmy starczy nam na dłużej niż puszki karmy mokrej. Podsumowując - wybierając tą opcję , dajesz psu zbilansowane posiłki a jednocześnie nie nadwyrężasz swojego portfela.

Najlepsza sucha karma dla psa

Zostaliśmy posiadaczem psa- jednym z pierwszych wyborów przed jakim staniemy będzie wybór karmy dla psa. Karma sucha dla psa jest najpopularniejszą metodą żywienia i charakteryzuje się wygodą jeśli chodzi o dawkowanie i względy ekonomiczne. Jak wybrać tą najlepszą?

Decydując się na dany produkt miejmy na uwadze dobro i zdrowie naszego pupila. Najlepsza sucha karma dla psów to taka , która będzie miała możliwie najkrótszy skład, szczegółowy i będzie pełnowartościowa aby zapewnić wszystkie potrzebne składniki odżywcze naszemu pupilowi. Nie wierz w produkty, które są dostosowane pod konkretne rasy bo to zwykły chwyt marketingowy , często z bardzo kiepskim składem za wygórowaną cenę. Nie zależnie czy Twój pies to York czy większy kundelek – każdy zasługuje na dobrą, wysokiej jakości karmę. Jedynym czym będzie się różnić karma dla mniejszych psów a większych jest rozmiar chrupek.

Dobra sucha karma dla psa

Wybierając karmę suchą najbardziej kieruj się wiekiem psa. Istotne jest czy jest to szczeniak, pies dorosły czy też psi senior. Na rynku istnieją także suche karmy dla psa alergika. Dobra sucha karma dla psa alergika cechuje się tym że ze jest monobiałkowa i hipoalergiczna. Co to w zasadzie oznacza? ,,Monobiałkowe” czyli takie , które posiadają w składzie jeden rodzaj białka mięsnego co przyczynia się do ograniczenia ryzyka alergii. Dzięki takiej karmie możemy dostrzec czy nasz pies dobrze czuje się na danym rodzaju mięsa. Jeśli totalnie nie masz pojęcia i pewności czy dana sucha karma jest dobra , to warto zasięgnąć opinii dietetyka weterynaryjnego.

Konsultacja ze specjalistą jest szczególnie zalecana gdy nasz pies cierpi na alergie lub choroby układu pokarmowego i moczowego. Suche karmy dla psa nie będą polecanym produktem przy psach z chorobami nerek. Dlaczego? Ponieważ są mocno przetworzone i mają niską zawartość wody co nie sprzyja zdrowiu nerek. Przy takich dolegliwościach lepiej wybrać karmę mokrą o określonych parametrach.

NIGDY nie kieruj się ceną produktu – jest wiele przypadków gdzie sucha karma dla psów jest droga ale skład jest fatalny. Najważniejszym jest aby karma sucha miała szczegółowy i dobrej jakości skład. Zwracaj uwagę na kolejność składników wymienionych w składzie , to czy uwzględniona jest zawartość procentowa danych składników. Bardzo częstą praktyką producentów jest rozbijanie źródeł węglowodanów ( zapychaczy) na kilka pozycji. Możemy więc spotkać się ze składem w którym występują zarówno np. Ziemniaki jak i płatki ziemniaczane, groch , pulpa buraczana i kukurydza. Niekiedy zdarza się , że po dodaniu tych wszystkich pozycji zawartość zapychaczy wynosi ponad połowę opakowania!

Staraj się wybierać karmy bezzbożowe. Zwracaj uwagę na to jak sprecyzowane są produkty zwierzęce. Bardzo częstą praktyką jest , ze w składzie występuje np. jagnięcina – nie jest to to samo co mięso jagnięce. W Zasadzie przy sformułowaniu jagnięcina, kurczak, kaczka etc. Nie wiadomo jakie części danego zwierzęcia zostały wykorzystane do jej produkcji. Może się okazać , ze to produkty mięsne najgorszej kategorii a więc kopyta, skóry dzioby. Szukaj karm w których jest sprecyzowane czy faktycznie jest to mięso mięśniowe.

Jeśli masz wątpliwości, która karma sucha dla psa będzie najlepsza dla Twojego pupila – skontaktuj się z nami na pewno pomożemy!