Powered by Smartsupp
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Miski dla psa

 Miski dla psa – niezbędne akcesoria dla każdego pupila

Miski dla psato podstawowy produkt, który jest potrzebny jeżeli myślimy o wyposażeniu dla naszego pupila. Możliwość jedzenia i picia to podstawowe potrzeby, które my właściciele powinniśmy zwierzakowi zapewnić. Niezależnie czy mamy psa, kota czy jakiegoś gryzonia to każdy zwierzak powinien posiadać miskę na jedzenie oraz osobną miskę na wodę.

Zazwyczaj miski dla psa przez to, że są używane codziennie, nie są chowane przez właściciela, tylko stoją w jednym miejscu na stałe. Z tego względu oprócz dobrego materiału, z którego powinny być stworzone, istotne jest, aby były przyjemne dla oka. Na rynku występuje ogromny wybór i bez problemu każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie! Jeśli jednak Twój pies pochłania szybko pokarm, to warto wypróbować miski dla psa spowalniające jedzenie lub maty do lizania dla psa. W ofercie naszego sklepu zoologicznego występuje również podkładka pod miskę dla psa, która zadba o czystość wokół misek oraz o łatwiejsze sprzątnięcie ewentualnych zabrudzeń.


Miska dla psa – jaką wybrać?  

Miski dla psów powinny być dopasowane do rozmiaru oraz potrzeb konkretnego psa – źle dopasowane zmniejszają komfort spożywanych posiłków. Warto mieć na uwadze fakt, że miski dla psa w zależności od materiału, z którego zostały wyprodukowane, mogą mieć właściwości uczulające. Dlatego też jeśli Twój pies ma alergie, to nawet taki zakup jak miska powinien być starannie przemyślany. W sklepie PsieDobre.pl stawiamy na bezpieczne miski ceramiczne, które mogą posłużyć zarówno do karmy dla psa, jak i pełnić funkcję poidła. W ofercie posiadamy także miski dla psa spowalniające jedzenie oraz podróżne miski dla psa. Wybór jest ogromny, dlatego warto sprawdzić, czym różnią się poszczególne modele między sobą.

Miski plastikowe to chyba najtańsze miski na rynku – charakteryzują się szerokim wyborem jeśli chodzi o wzory, kolory oraz rozmiary. Plastikowa miska dla psa jest jednak najmniej trwała. Stworzone z tworzywa sztucznego są lekkie i łatwe do umycia. Jeśli zdecydujesz się na taką miskę dla psów zwróć uwagę, czy można ją myć w zmywarce oraz czy posiada ona nóżki antypoślizgowe uniemożliwiające przesuwanie jej podczas spożywanego posiłku. Dzięki niskiej cenie to dobry wybór dla szczeniaka – nie będzie szkoda gdy pies ją zniszczy.

Metalowa miska dla psa wykonana jest ze stali nierdzewnej. Jest nieznacznie droższa od plastikowej, jest jednak znacznie trwalsza. Pies jej nie pogryzie, więc tak szybko się nie zniszczy. Dodatkowo jest niezwykle prosta w czyszczeniu. Jest to produkt, który łatwo zdezynfekować. Jeśli jednak zastanawiasz się nad taką miską, to musisz się upewnić czy metal, z którego jest wyprodukowana nie uczula Twojego psa! Właściwości uczulające mają szczególnie te z dodatkiem niklu. Jeśli Twój pies spędza sporo czasu w ogrodzie i masz zamiar wystawić tam miski, to musisz mieć na uwadze, że metalowe miski dla psów szybko się nagrzewają jeśli są wystawione na promienie słoneczne. W związku z tym nie zawsze będzie to produkt idealny dla wszystkich psów.

Kolejną kategorią jest miska ceramiczna dla psa – to doskonały wybór dla psów alergików. Miski ceramiczne nie wchodzą w reakcje chemiczne z żywnością, można je także myć w zmywarce. Taka miska jest znacznie cięższa od tej plastikowej i metalowej – trudniej ją psu przesunąć czy podrzucić. Dlatego też jest dosyć bezpiecznym wyborem. Największym atutem takich misek jest wygląd i szeroki wybór wzorów! Taka miska to czysta elegancja, której nie powstydzi się żaden wybredny pies ?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej miski to już spieszymy z odpowiedzią. Po pierwsze wybierz odpowiedni materiał– czy może mieć kontakt z żywnością oraz, czy nie jest toksyczny. Rozmiar miski także ma znaczenie, jednak lepiej, aby miska była troszeczkę za duża niż za mała. Miski dla psów muszą być funkcjonalne - dla przykładu: jeśli mamy psa z krótkim pyszczkiem to miska powinna być płytsza.

Jeśli zaś jesteś fanem długich podróży, to miska podróżna dla psa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Zazwyczaj są stworzone z nieprzemakalnych materiałów tekstylnych lub z gumy. Fajnie sprawdzają się na wycieczkach. Są składane, a więc nie zajmują dużo miejsca w plecaku. Niektóre z nich mają nawet karabińczyk, aby przyczepić ją do smyczy czy plecaka. Taka miska bardzo ułatwia podróże zarówno Tobie jak i psu.

Ostatni typ, to miski dla psa spowalniające jedzenie – dzięki takiej misce każdy psi łakomczuch, który pochłania jedzenie z prędkością światła, zwolni tempo zjadania posiłku. Takie miski zazwyczaj są stworzone z trwałych tworzyw sztucznych. Są troszkę droższe, ale mają szerokie zastosowanie – dzięki nim nie tylko pies wolniej zje posiłek, ale także może rozwijać intelekt. Takie miski wymuszają na psie rozwiązywanie problemów. Jest to niezbędnik przy psich seniorach, u których układ pokarmowy już nie jest tak sprawny jak kiedyś (dłuższe spożywanie posiłków ma zbawienny wpływ na trawienie) oraz u wszystkich psiaków, które pochłaniają posiłki bez gryzienia.

Miski dla psa spowalniające jedzenie to produkt idealny!

Utarło się przekonanie, że jedyną funkcją miski dla psa spowalniającej jedzenie jest, jak sama nazwa wskazuje, spowalnianie spożywanych posiłków - ale to nie prawda! Aktualnie na rynku występuje tyle wersji, że taka miska dla psa to coś znacznie więcej ! Zazwyczaj mają one labirynty stworzone z różnych wypustek i szczelin, dzięki którym pies nie jest w stanie tak szybko wydobyć karmy z zakamarków. Trzeba mieć na uwadze, że im bardziej skomplikowana jest spowalniająca miska dla psa tym bardziej umysł naszego psa jest wystawiony na próbę. Dzięki temu taka miska ma wiele więcej korzyści, niż samo spowalnianie tempa spożywanych posiłków. Bardzo wielu właścicieli decyduje się na taką miskę jako formę urozmaicenia oraz trening umysłowy. Odpowiednia miska spowalniająca będzie działała na Twojego psa jak super gra logiczna, gdzie w trakcie jej rozwiązywania pies sam się nagradza, wydobywając karmę czy smakołyki z zakamarków? Jest to produkt polecany dla każdego psa, na każdym etapie życia.