• Kategorie
  • Szukaj
  • Karma mokra dla kota

Karma mokra dla kota

Opiekunowie kotów chcą dać swoim pupilom to, co najlepsze. Z tego powodu często poszukujemy odpowiedniej karmy, która zaspokoi potrzeby czworonoga. Faktem jest, że koty piją niewiele wody. Jest to związane z tym, że zwierzęta wolą czerpać wilgoć ze spożywanego pokarmu. To sprawia, że powinniśmy dobrać odpowiednią karmę mięsną dla kota. Można liczyć na wiele propozycji, które odznaczają się różnymi rodzajami i markami karm. Jak wybrać karmę mokrą dla kota?

Mokra karma dla kota

Przed wyborem trzeba się zastanowić, jakie składniki posiada dobra karma dla kota. Podstawą w tym wypadku jest mięso. Nasz pupil czerpie energię z tłuszczy i białek, natomiast spożywanie cukrów i węglowodanów trzeba ograniczyć w jego diecie. Raczej powinniśmy unikać karm, w których składzie znajdują się zboża. Prowadzą one niejednokrotnie do otyłości u kotów i innych groźnych chorób. Jak widać, najlepszym rozwiązaniem jest zakup karmy dla kota bez zbóż, jednakże z dużą ilością mięsa, bogatego w witaminy i taurynę. 

Nie bez znaczenia jest to, aby w karmie były wyszczególnione rodzaje mięs i jego proporcje. To samo dotyczy karm suchych. Unikajmy produktów, w których znajdują się tzw. produkty pochodzenia zwierzęcego. W tym wypadku nie mamy bowiem gwarancji, że zadbamy o dostarczenie kotu najcenniejszych składników. W diecie czworonoga nie powinny dominować podroby i zbyt chude mięso.

O czym trzeba pamiętać?

Warto zauważyć, że mokra karma dla kota jest zalecana przez wielu weterynarzy i zoodietetyków. Można zatem zastąpić suchą karmę pożywieniem mokrym o dobrej jakości. Co ciekawe, fundacje i domy dla zwierząt często jasno wskazują, że wydają koty do adopcji jedynie właścicielom, którzy zadbają o zdrową dietę pupila. Temat żywienia kota warto zagłębić jeszcze przed przybyciem do domu nowego zwierzaka. Bardzo ważne jest to, że karma mokra jest podstawą w diecie kotów.

Układ pokarmowy zwierzaków może różnić się w zależności od wieku kota. Żywienie kota małego wygląda nieco inaczej niż dorosłego. Już od pierwszych miesięcy życia kota musimy zadbać o zakup dobrej jakościowo karmy mokrej bez zbóż. Zazwyczaj karmienie odbywa się w 5-7 małych porcji podawanych w ciągu dnia. Nie zapominajmy o tym, że na opakowaniu karmy zazwyczaj jest podawana sugerowana dzienna porcja pokarmu zwierzaka, zgodnie z jego wagą. Musimy mieć na uwadze tę kwestię, tak aby nie dopuścić do chorób u kota. Wyjątkiem są kotki małe, które wymagają innego podejścia. Organizm malucha rośnie bardzo szybko, dlatego powinniśmy karmić go tak często, jak tego chce.

Najlepsza karma dla kota

Jak wybrać najlepszą karmę dla kota? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Musimy postawić na taką karmę, która ma w składzie duże ilości mięsa. Co ciekawe, producenci oferują także produkty przeznaczone typowo dla małych kotów. Najczęściej mają one większą liczbę kalorii. A co z kotami wysterylizowanymi? W tym wypadku stawiamy na taką samą dietę, jaką miał kot przed zabiegiem. Nagła zmiana karmy może bowiem negatywnie odbić się na organizmie zwierzaka. Mokra karma dla kota musi zawierać w składzie cenne wartości odżywczej witaminy, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju osobnika.

Proces wyboru karmy dla kota powinien opierać się na zaleceniach specjalistów i producentów. Na szczęście możemy liczyć na atrakcyjne ceny i bardzo dobrą jakość mokrej karmy dla kotów. Nasz pupil dzięki temu będzie rósł zdrowo i chętnie odda się wspólnej zabawie. Smaczna karma pełna mięsa jest najlepszym wyborem dla opiekuna kota podczas poszukiwań.