Powered by Smartsupp
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Gryzaki dla psów

Gryzaki dla psa – dlaczego warto je podawać?

Gryzaki dla psa są konieczne w diecie pupila. Pies to istota, która potrzebę żucia ma w DNA! Gryzak dla psa spełnia dwie naprawdę ważne funkcje: pierwsza to taka, że przyczynia się on do higieny jamy ustnej. Druga zaś to możliwość wyładowania nadmiaru emocji i błogi relaks poprzez długie… przeżuwanie. Sprawdź, jaki gryzak będzie najlepszy dla Twojego psa.

Gryzaki dla psów to przyjemność i zabawa w jednym

Przekąski i przysmaki dla psa to istna przyjemność dla podniebienia naszego pupila, ale jeśli chcemy podarować mu coś naprawdę ekstra, to warto postawić na naturalne gryzaki dla psa. Gryzaki to połączenie pysznej uczty ze świetną zabawą, długie gryzienie i żucie to ogromna frajda dla naszego pupila. Proces przeżuwania ma wielki wpływ na samopoczucie i zdrowie psa. Pies to istota, która najczęściej nadmiar energii oraz emocji (nie tylko negatywnych, ale także niekiedy i nadmiar pozytywnych) wyraża często przez podgryzanie. Naturalnym więc jest, aby dać w pozytywny sposób możliwość wyładowania tego nadmiaru energii i ekscytacji. I tu z pomocą przychodzą gryzaki dla psów w różnej postaci!

Bardzo często my, właściciele pupili, spotykamy się z różnymi sytuacjami, w których nasz pies po prostu się stresuje, nadmiernie emocjonuje i nie zachowuje do końca tak, jak byśmy chcieli… Wiele psów źle znosi gości w domu, lubi żebrać podczas spożywania posiłków przez rodzinę czy po prostu się nudzi, a my w danej chwili nie możemy im poświecić tyle uwagi, ile by chciały. Idealnym rozwiązaniem będzie podarowanie pupilowi gryzaka dla psa, który zajmie go na dłuższą chwilę!

Korzyści jest masa. Po pierwsze, jak już wspominaliśmy, gryzaki dla psa zadbają o higienę jamy ustnej poprzez ścieranie kamienia nazębnego. Po drugie, pies, żując dany produkt czy przedmiot, wchodzi w stan relaksu i odprężenia. Warto tutaj zauważyć , że przy psach problematycznych, które na przykład źle znoszą wizyty gości, zaserwowanie im gryzaka w odpowiedniej odległości od stresora (w tym wypadku obcych ludzi w domu), mogą fajnie uświadomić pupilom, że przychodzenie gości do domu wiąże się z czymś pozytywnym, a wiec pyszną przekąską na dłuższą chwilę. Po jakimś czasie pies będzie przychylniej patrzył na takie sytuacje, gdyż goście będą mu się kojarzyć z pysznymi przekąskami!

Gryzak dla psa - jaki wybrać?

Naturalne gryzaki dla psa są bardzo ważnym elementem w życiu szczeniaka! Psie dziecko, które ząbkuje, (a więc rosną mu zęby mleczne zastępowane potem przez uzębienie stałe), ma kilkukrotnie większą potrzebę przeżuwania i tu już nie chodzi tylko o emocje, których także jest nadmiar, ale właśnie o to, że wraz z ząbkowaniem szczeniaka pojawiają się swędzenie dziąseł i gryzienie wszystkiego, co popadnie.

Warto gryzak dla psa dobierać indywidualnie. Dla szczeniąt i seniorów powinniśmy wybierać nieco miększe gryzaki, jak na przykład MILORD skóra z królika. Dlaczego akurat ten konkretny? Królik to białko idealne dla wrażliwego brzucha, a niewątpliwie takie brzuszki posiadają szczeniaki oraz psi seniorzy, w dodatku produkt ten jest miększy od standardowych gryzaków dla psa, przez co jest bezpieczny dla słabszego uzębienia.

Dla zdrowych psów w sile wieku mamy ogromny wybór naturalnych gryzaków dla psa. Suszone tchawice, ścięgna, uszy, penisy, skóry, a także jelita i wiele wiele innych produktów. Do wyboru, do koloru. ?

Dla prawdziwych twardzieli i niszczycieli warto zdecydować się na suszone penisy końskie lub suszone penisy wołowe czy suszoną skórę z jelenia albo dzika, które cieszą się mocną wytrzymałością.

W każdym przypadku gryzak dla psa powinniśmy dobierać indywidualnie, uwzględniając możliwości i potrzeby naszego pupila. Mowa tu o jego rozmiarze, sile, z jaką przeżuwa nasz pies czy o alergiach, z jakimi boryka się nasz przyjaciel. Jeśli chodzi o alergie, to bardzo często wielu właścicieli psów ma problem z tym, jaki gryzak dla psa wybrać, jeśli pies ma alergię na popularne białka. Na szczęście na rynku jest coraz większy wybór produktów i jest w czym wybierać! Nawet takie gryzaki jak penis koński, skóra końska czy suszone uszy kozie są możliwe do zdobycia.

Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy się kierować przy wyborze gryzaka dla psów, jest ich BEZPIECZEŃSTWO! Wybierajmy te dobrze dopasowane, jeśli chodzi o rozmiar, aby psiak nie mógł połknąć w całości za małego gryzaka, ale także wybierajmy taki, żeby był wystarczająco mocny dla danego psa. Psy są różne i różne mają zachowania, jeśli chodzi o spożywanie gryzaków. Uważajmy mocno na to, aby nasz pies nie spożywał gryzaków, którymi może zrobić sobie krzywdę. Pamiętajmy o dostępnie do świeżej wody dla psa oraz o tym, aby nie zostawiać go samego bez żadnej kontroli, zarówno z zabawką, jak i gryzakiem. Nie zapominajmy także o tym, aby wybierać naturalne – a więc bezpieczne produkty, które spożywa nasz pies!