Powered by Smartsupp
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Legowiska dla psa

Legowiska dla psa - wygodne posłanie dla Twojego pupila

Legowisko dla psa to istotna część wyposażenia każdego czworonoga. Pozwoli mu wyciszyć się i odpocząć po aktywnie spędzonym czasie. Co zapewni niezbędną wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Dostępne w sprzedaży nowoczesne posłania są łatwe w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb zwierzaka i właściciela. Ich estetyczny wygląd sprawia, że stają się także przyjemnym dla oczu elementem aranżacji wnętrza.

 

Szeroka gama interesujących legowisk dla psów

Jeżeli planujesz zakup legowiska dla psa, zwróć uwagę, na jakich podłożach lubi wypoczywać Twój pupil. Zwierzak preferuje twardsze powierzchnie? Jego wymagania najlepiej zaspokoi cienka mata. Skutecznie odizoluje ona od chłodnej posadzki oraz sprawdzi się podczas podróży, zabezpieczając powierzchnię kanapy w samochodzie.

Czworonóg woli bardziej miękkie posłania? Zdecyduj się na puchate legowisko w formie dużej, wygodnej poduszki, popularny ponton lub odpowiednio gruby materac, dostosowany do wagi zwierzaka.

A może Twój ulubieniec lubi wtulać się w miękkie tkaniny – nierzadko śpiąc z Tobą pod kołdralub zajmując miejsce pod kocem? W takiej sytuacji dobrym wyborem będą puszyste oponki lub śpiworki, które do złudzenia będą przypominać psiakowi warunki zastane na kanapie.

Zróżnicowane wymiary i formy posłań dla psów sprawią, że bez trudu dopasujesz je do przestrzeni przeznaczonej dla swojego pupila. Prawidłowo dobrany materac czy poduszka sprawią, że psiak będzie rzadziej wskakiwać na Twoje łóżko. Ułatwi Ci to zachowanie, pościeli w czystości. Sprawi, że zyskasz więcej miejsca do relaksu. Wygodne legowisko umożliwi także utrzymanie optymalnej temperatury ciała czworonoga. Co pozytywnie wpłynie na komfort jego wypoczynku.

 

Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?

Aby wybrać najlepsze legowisko dla psa, zmierz swojego pupila. Zacznij od pyska po nasadę ogona oraz od czubka głowy aż do końca łap. Następnie do otrzymanego wyniku dodaj po kilka-kilkanaście centymetrów zapasu. Na tej podstawie dopasuj posłanie o odpowiednim rozmiarze. Większość psów lubi bowiem wypoczywać w wyciągniętej pozycji. Wymaga to więc zastosowania odpowiednio dużego materaca lub pontonu.

Psiak jest lękliwy lub wyjątkowo wrażliwy na chłód czy dźwięki? W jego przypadku dobrze sprawdzi się legowisko w formie budki. Takie lekko osłonięte posłanie zapewni czworonogowi większe poczucie bezpieczeństwa. Pozwoli mu również łatwiej zachować komfort termiczny – niezbędny dla regenerującego wypoczynku.

 

Praktyczne wskazówki przy doborze legowiska dla psa

Dla wielu właścicieli niezwykle istotną kwestią jest utrzymanie legowiska w czystości. Sporo dostępnych w sprzedaży posłań jest wykonanych z materiałów odpornych na wodę i zabrudzenia – zazwyczaj wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby usunąć resztki błota przyniesionego ze spaceru. Warte uwagi są także modele ze zdejmowanym pokrowcem lub wyciąganą poduszką, które można uprać w pralce. Docenią je zwłaszcza właściciele czworonogów uwielbiających błotne kąpiele, którym zdarza się wracać do domu z mocno zanieczyszczoną sierścią.

W Twoim domu zamieszkał szczeniak dużej rasy? Lepiej od razu zdecyduj się na posłanie w nieco większym rozmiarze. Dzięki czemu unikniesz konieczności zakupu kolejnego egzemplarza w krótkim czasie. A dodatkowo zapewnisz mu komfort, wciąż rosnącego psiaka. Zależy Ci, by zminimalizować widoczność psiego futra pozostawionego na materacu? Wybierz legowisko z tkaniny o kolorystyce zbliżonej do okrywy włosowej pupila.

 

Zwróć uwagę także na przyczepność posłania do podłoża. Legowiska ze spodem wykonanym ze śliskiego materiału będą łatwo przesuwać się po całej podłodze, na skutek czego mogą znajdować się w najmniej odpowiednim miejscu. Wybierając wersję z antypoślizgowym podszyciem, zyskasz pewność, że materac lub oponka pozostaną w wybranej przez Ciebie lokalizacji, a psiak łatwiej trafi na swoje posłanie.