Powered by Smartsupp
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Przysmaki dla szczeniaka

Przysmaki dla szczeniaka – niezbędnik podczas okresu wychowania.

Przysmaki dla szczeniaka stanowią urozmaicenie diety psiego dziecka. Są niezbędnym elementem podczas okresu wychowywania psa w wieku szczenięcym. Większość psów to ogromne łasuchy, a dzięki odpowiednim smaczkom dla psa, nauka czystości czy innych zachowań oczekiwanych od nowego członka rodziny, pójdzie zdecydowanie łatwiej i szybciej. Układ pokarmowy szczeniąt jest wrażliwszy od tego u psa dorosłego, dlatego postaw na naturalne przysmaki dla szczeniaka, które są lekkostrawne i nie podrażnią brzuszka malucha.

Przysmaki treningowe dla szczeniaka przyspieszą naukę.

Przysmaki treningowe dla szczeniaka pomogą Ci w szybki sposób nauczyć Twojego psa wszystkich niezbędnych komend czy czynności, takich jak nauka czystości. Musimy pamiętać, że przysmaki dla psa są produktem pomocniczym, a nie złotym środkiem na wszystkie problemy. Umiejętne nagradzanie szczeniaka podczas nauki może w znaczący sposób przyspieszyć osiągniecie celu, który sobie w pracy z psem postawiliśmy. Jak odpowiednio nagradzać psa? Jesteśmy zwolennikami pozytywnej metody szkolenia i tu przysmaki treningowe dla psa są niezbędne. Metoda pozytywna opiera się na nagradzaniu szczeniaka za każdym razem gdy dobrze wykona nasze polecenie. Nie możemy jednak oczekiwać, że po jednym razie szczeniak wszystkiego się nauczy – z początku powinniśmy nagradzać każdy pozytywny krok w wykonaniu naszego psa. Gdy zobaczymy, że szczeniak radzi sobie coraz lepiej podczas nauki, wtedy możemy podnosić poprzeczkę.

Przysmaki dla szczeniaka – jakie wybrać?

Na rynku występuje ogrom produktów dedykowanych dla szczeniąt. Jak wybrać najlepsze przysmaki treningowe dla szczeniaka? Pierwszą ważną kwestią, którą warto sobie przyswoić jest to, że nie powinniśmy podawać szczeniakowi przysmaków dla ludzi. Dlaczego? Produkty dla ludzi są najczęściej przepełnione konserwantami, polepszaczami smaków oraz przyprawami, które mogą okazać się trujące dla organizmu psa. Jednym ze zdrowszych produktów dla człowieka a bardzo toksycznych dla psa jest ksylitol, czyli zdrowa substancja słodząca. Aby nie ryzykować zdrowiem pupila podawajmy mu tylko zdrowe, naturalne przysmaki przeznaczone specjalnie dla niego. Szczególnie ważne jest to, aby wybierać przysmaki dla psa, które mają krótki skład. Im bardziej takie smaczki są naturalne, tym skład jest krótszy.

W ofercie sklepu PsieDobre.pl znajdziesz tylko zdrowe przysmaki dla szczeniaka w formie: ciasteczek, kwadracików, pasztetów w tubce czy kiełbasek. W okresie szczenięcym szczególnie polecamy zdrowe i naturalne gryzaki dla psów, które są niezbędne w okresie wymiany zębów psiego malucha z mlecznych na stałe.

Istotnymi cechami, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze przysmaków jest odpowiednia twardość oraz wielkość. Jeśli chodzi o twardość, to raczej powinniśmy wybierać miękkie przysmaki, z którymi szczeniak sobie poradzi bezproblemowo. W przypadku wielkości sprawa jest jasna – wybieramy przysmaki, które są malutkie lub na tyle miękkie aby można je było łatwo podzielić na mniejsze kawałki. Przysmaki dla szczeniaka muszą mieć odpowiednią wielkość nie tylko dlatego, żeby łatwo było je zjeść. Musimy pamiętać, że psie brzuszki są naprawdę niewielkie, a podczas nauki zużywa się całkiem sporo smaczków. Mniejsze kawałki pozwalają na częstsze nagradzanie psiaka bez obaw, że rozboli go brzuch z przejedzenia.

Przysmaki w diecie szczeniaka – dlaczego warto je wprowadzić?

Przysmaki treningowe dla szczeniaka to nie tylko świetna, motywująca nagroda podczas treningu. Dzisiejsze przysmaki mają też działanie prozdrowotne! Do diety psa w okresie szczenięcym warto wdrożyć funkcjonalne przysmaki z dodatkiem glukozaminy, która wspomoże szybko rosnący układ szkieletowy i stawy naszego psa. Warto też podawać przysmaki z dodatkiem czystka czy rumianku, czyli ziół i roślin, które mają działanie przeciwpasożytnicze. Na rynku istnieją także przysmaki wspomagające skórę i sierść, wspomagające odporność, przysmaki relaksujące czy takie, które wspomagają regenerację organizmu po ciężkim treningu ?

Niezależnie na jakie przysmaki dla szczeniąt się zdecydujemy ważne jest, aby miały one dobry skład i odpowiednią wielkość. Nie można zapomnieć, że smaczki dla psów to uzupełnienie diety i należy wliczyć je do zapotrzebowania kalorycznego naszego psa. Podawane w nadmiarze sprawią, że nasz pies będzie miał nadwagę.