• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki dla psa

Posiadając psa, powinniśmy zadbać o jego dobrostan nie tylko jeśli chodzi o kwestie dachu nad głową czy jedzenia ale także o wysiłek fizyczny i rozwój umysłowy. Jeśli chcemy aby nasz pies był szczęśliwy i spełniony zapewnijmy mu zabawki dla psa!

Zabawki dla psa nie tylko do zabawy 

Na rynku istnieje wiele różnych produktów , którymi z chęcią pobawiłby się nasz pies.
Dzięki wyborze odpowiedniej zabawki dla psów jesteśmy w stanie wpłynąć na rozwój umysłowy naszego pupila oraz zadbać o jego relaks.
Do wyboru mamy naprawdę sporo opcji: piłki dla psa, gryzaki dla psów, zabawki interaktywne dla psa, frisbee, wytrzymałe zabawki pluszowe oraz wiele, wiele innych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów jako właściciele mamy ogromny wybór.

Warto zauważyć, że różne zabawki dla psa będą służyły do różnych zabaw ale także czynności. Na przykład psu, który jest maniakiem przeżuwania powinniśmy zaserwować wytrzymały gryzak dla psa – dzięki niemu połączymy przyjemne z pożytecznym. W jaki sposób? Żując nasz pies po pierwsze przeżywa błogi relaks a po drugie nieświadomie dba o higienę jamy ustnej ponieważ taki gryzak może przyczynić się do ścierania kamienia nazębnego. Decydując się na piłkę czy frisbee możemy mieć pewność , ze zapewnimy psu odpowiednią ilość ruchy oraz ogrom radości! Takie zabawki dla psów pozwolą zadbać o zaspokojenie potrzeb łowczych każdego psa. Jeśli zdecydujemy się na zabawki edukacyjne dla psa zadbamy zaś o jego rozwój umysłowy. Zaspokoimy ciekawość naszego psa oraz wypracujemy umiejętność rozwiązywania problemów. Efektem takiej zabawy zazwyczaj jest mocne zmęczenie umysłowe. Oczywiście zabawki dla psów to nie tylko piłka czy zabawki edukacyjne , jest ich znacznie więcej.

Niekiedy zabawki dla psa mogą pomóc nam właścicielom – kiedy jesteśmy zajęci i nie możemy poświecić naszemu psu wystarczającej uwagi. Wtedy warto postawić na zabawki interaktywne dla psa. Takie zabawki są najlepszym wyborem i sprawią , że Twój pies będzie szczęśliwy a Ty w spokoju wykonasz swoje obowiązki.

 

Niezależnie ,którą zabawkę dla psa wybierzemy powinniśmy zawsze dostosowywać ją do rozmiaru naszego psa ale także jego możliwości. Inne zabawki wybierzemy dla psiego szczeniaka a zdecydowanie inne dla psa seniora. 

Jaką zabawkę dla psa wybrać?

Pierwsze czym powinniśmy kierować się przy wyborze zabawki dla psów powinno być bezpieczeństwo użytkowania. Wybierajmy zabawki z atestami, stworzone z nietoksycznych trwałych materiałów. Nikt nie chciałby aby jego pies połknął kawałek zabawki bo to może doprowadzić do tragedii. Stawiajmy więc na renomowane marki i zabawki dla psa najwyższej jakości.

Kolejnym wyznacznikiem powinna być użyteczność danej zabawki.Zastanówmy się do czego potrzebujemy daną zabawkę i jak chcemy ją wykorzystać. Każdy pies jest inny i każdy ma inne potrzeby. Jak już wspominaliśmy inne potrzeby będzie miał maltańczyk czy york a totalnie inne chart czy owczarek.Są pieski , które pokochają szarpaki czy aportowanie piłek a są pieski , które wybiorą zabawki interaktywne dla psa jako swoje ulubione. Jeszcze inne pieski będą amatorami zabawek węchowych. A może znajdą się i takie dla których najlepszym zajęciem będą maty do lizania dla psów

Jedno jest pewne zdecydowana większość psów polubi gryzaki! To one uratują nasze buty, meble i inne rzeczy w domu w okresie szczenięcym ale także w momencie w którym mamy psa z lękiem separacyjnym. Do wyboru mamy gryzaki naturalne ale także te gumowe.

Dobrym wyborem jest także piłka dla psa. Który pies oprze się aportowaniu lub długiemu gryzieniuulubionej piłeczki?Na rynku istnieją piłki z otworami do których możemy wsadzić ulubione przekąski i przysmaki dla psa. Dzięki takiej piłce pies spędzi troszkę czasu na wydobyciu smakołyków. Takie zabawki dla psa to idealna motywacja do zabawy w której pies sam się nagradza. Dzięki temu istnieje małe prawdopodobieństwo , że psu taka forma zabawy się znudzi.

 

Ważną informacją jest to ,że nie zawsze wcale cena idzie z jakością w parze. Często jest tak , ze dobra, BEZPIECZNA zabawka nie kosztuje wiele. Zwróćmy też uwagę na kolorystykę zabawki ponieważ pies nie widzi wszystkich kolorów!

Zabawki interaktywne dla psa

Najlepsze zabawki dla psa to te , które bawią i uczą! Zabawki interaktywne dla psa dają możliwość samodzielnej zabawy naszemu pupilowi. Zazwyczaj opierają się na mechanizmie wydobycia przysmaków ze środka. Mogą to być wszelkiego rodzaju piłki z otworami, KONG czy mata węchowa. Ostatnimi czasami na rynku pojawiło się sporo zabawek zarówno edukacyjnych jak i interaktywnych. Jedne i drugie wymagają użycia szarych komórek naszego psiaka!

Zabawki edukacyjne dla psa

To stosunkowo nowa forma zabawy ale bardzo szybko zyskała uznanie w oczach zarówno właścicieli jak i samych psów! Na rynku istnieje coraz więcej rodzajów takich zabawek. To zabawki dla psa, które są w formie łamigłówek. Najczęściej posiadają sporo szufladek i mechanizmów , które otwierają się jeśli pies rozwiąże zadania w odpowiedniej kolejności.Pionierem wśród tych produktów jest marka Nina Ottosson. Produkty te posiadają różne poziomy trudności aby każdy pies mógł się nimi bawic i rozwijać swój intelekt. Taka zabawka sprawdzi się szczególnie u psich seniorów – dzięki stymulowaniu mózgu w ten sposób ten wolniej się starzeje! A więc pies uczący się , dłużej zachowuje dobrą kondycję.