Jeśli Twój pies ma alergię skórną, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak uciążliwe to schorzenie może być dla Twojego pupila. Alergia skórna może wywołać wiele problemów. Takich jak swędząca i podrażniona skóra, łuszczenie, zapalenie skóry, infekcje i wiele innych. Jeśli masz psa z alergią, z pewnością chcesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby mu pomóc i ulżyć w cierpieniu. Jednym z najważniejszych kroków, które możesz podjąć, jest wybór odpowiedniej karmy dla psa. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaka karma dla psa z alergią skórną jest najlepsza.

Spis treści

 1. Jaka karma dla psa z alergią skórną?
 2. Karma dla psa z alergią skórną forum
 3. Najlepsza karma dla psa z alergią skórną
 4. Karmy dla psów z alergią skórną
 5. Karma dla psa z alergią skórną – podsumowanie

Jaka karma dla psa z alergią skórną?

Wybór odpowiedniej karmy dla psa z alergią skórną jest kluczowy dla ulgi w dolegliwościach skórnych Twojego pupila. Na rynku istnieje wiele karm, które są specjalnie przeznaczone dla psów z alergiami. Takie karmy zazwyczaj zawierają specjalne składniki, które pomagają w łagodzeniu objawów alergii. Warto wspomnieć, że wbrew pozorom nie zawsze konieczne jest przejście na taką karmę czasami dobrym wyborem jest karma mokra monobiałkowa dla psa z krótkim składem.

Karma dla psa z alergią skórną forum

Przed zakupem karmy dla psa z alergią skórną warto skonsultować się z weterynarzem. Dodatkowo można poszukać informacji na forach internetowych dla właścicieli psów. To doskonałe miejsce do znalezienia informacji na temat najlepszych karm dla tego schorzenia. Wiele osób z podobnymi problemami dzieli się spostrzeżeniami i doświadczeniem walki z alergią. Na forach takich można znaleźć również cenne wskazówki i porady dotyczące pielęgnacji psa z alergią skórną.

pies

Najlepsza karma dla psa z alergią skórną

Na rynku istnieje wiele karm, które są przeznaczone dla psów z alergią skórną. Najlepszą karmą dla Twojego psa będzie taka, która zawiera odpowiednie składniki, które pomogą w łagodzeniu objawów alergii skórnej. Nie ma jednej idealnej karmy, ponieważ pies może mieć alergie na dowolny składnik w posiłku. Warto jednak zwrócić uwagę na karmy, które zawierają między innymi:

 • Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które pomagają w łagodzeniu stanów zapalnych i wspomagają zdrową skórę i sierść psa.
 • Mniej pospolite białka łatwo przyswajalne dla psa takie jak: królik, dziczyzna, kangur, koza czy struś
 • Jedno źródło węglowodanów np. dynia lub bataty.
 • Składniki naturalne, takie jak zielona herbata, kurkuma, czy marchew. Mają one działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, co pozytywnie wpływa na zdrowie skóry i sierści psa.

Wśród karm dostępnych na rynku można wyróżnić zarówno karmy suche, jak i mokre. Sucha karma dla psów z alergią skórną zawiera zazwyczaj mniejszą ilość wody, co pozwala na dłuższe przechowywanie i jest bardziej ekonomiczna. Jednak ma to swoje minusy. Sucha karma jest mniej polecana dla psa z alergią pokarmową, ponieważ jest to produkt mocno przetworzony. Taka karma ma w swoim składzie, przynajmniej kilkanaście składników. Przez dłuższy skład jest niemal niemożliwe, by dowiedzieć się, który konkretnie składnik alergizuje Twojego pupila. Z kolei karma mokra dla psów z alergią skórną zawiera większą ilość wody, co może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia u psa. Ponadto ma, krótszy skład i jest mniej przetworzonym produktem. Największym minusem karmy mokrej jest cena. Przy większych psach, koszt wyżywienia na miesiąc będzie większy niż gdyby karmić psa karmą suchą. Nie mniej, jeśli twój pies ma alergię skórną, to warto wybrać właśnie karmę mokrą, jeśli tylko masz taką możliwość.

Karmy dla psów z alergią skórną

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji karm dla psów z alergią skórną:

 1. Optimanova Adult Digestive Rabbit & Potato
 2. BALTICA kaczka z gruszką średnie i duże rasy 12kg
 3. PERRO Karma sucha Indyk z batatami – bezzbożowa formuła dla psów dorosłych średnich i dużych ras 12kg
 4. Karma mokra PEPE RABBIT ( królik)
 5. PERRO KARMA MOKRA KOZA Z BATATATAMI 400g
 6. Purbello Dog Monoprotein - kiełbasa - Konina 400g

Karma dla psa z alergią skórną – podsumowanie

Podsumowując, alergia skórna u psów jest powszechnym schorzeniem, które może powodować wiele nieprzyjemnych objawów. Jednym ze sposobów na łagodzenie tych objawów jest wybór odpowiedniej karmy. Warto zwrócić uwagę na skład karmy i unikać składników, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u psa. Dobrym wyborem może być karma zawierająca łatwo przyswajalne białko hydrolizowane, składniki pomagające w utrzymaniu zdrowej skóry i sierści psa oraz naturalne składniki łagodzące stany zapalne. Przy wyborze karmy warto również zwrócić uwagę na rodzaj karmy. Czy jest to sucha karma, czy karma mokra, oraz na jej cenę i wygodę w przechowywaniu. Szukaj karm z krótkim składem, które zawierają jedno źródło białka oraz jedno źródło węglowodanów. Zadbaj o odpowiednią dietę dla swojego pupila, aby pomóc mu w walce z alergią skórną i poprawić jego jakość życia. Warto zasięgnąć porady od psiego dietetyka, który dopasują idealną karmę dla Twojego pupila i uwolni go od przykrych objawów alergii.