-
Dla Psa
- ŚWIĘTA
- Karma mokra dla psa
- Karma sucha dla psa
- Przekąski i przysmaki dla psa
-
Zabawki dla psa
- Maty do lizania dla psa
- Zabawki pluszowe dla psa
- Zabawki KONG
- Kule węchowe dla psa
- Maty węchowe dla psa
- Piłki dla psów
- Szarpaki dla psa
- Zabawki dla dużego psa
- Zabawki dla małego psa
- Zabawki na przysmaki dla psa
- Zabawki węchowe dla psa
- Linki, sznury dla psa
- Zabawki piszczące dla psa
- Ringi i dyski dla psa
- Suplementy dla psa
- Akcesoria dla psa
- Pielęgnacja i kosmetyki dla psa
- Box Niespodzianka dla psa
- Rękodzieło
- Outlet
- Dla Szczeniaka
- Dla Kota
- ŚWIĘTA
-
Producenci
- 4DOGS
- AFP
- Baffidi
- BAGS ON BOARD
- Baldecchi
- BALTICA
- BALTO
- BARFIT
- Barry King
- BOTANIQA
- Brightkins
- BRIT
- BUBA
- Bugalugs
- Bunch
- CANUMI
- CARNILOVE
- Chewies
- Coockoo
- DeliGuard
- DOG`S LOVE
- Doggy Man
- doggyroller
- doglemi
- DOGS PLATE
- DOGY
- Dogz Finefood
- DOKAS
- DUVO+
- EDEN
- Fiboo
- FIDELIS
- fish4dogs
- FITMIN
- FLAMINGO
- FLUFFY PET
- Food Studio Chefs
- FRED & FELIA
- Fuzzy Yard
- Greenwoods
- H3D
- HAULOVE
- HOLISTA Pets
- Holland Animal Care
- Hug Smart
- I`m different
- IcePaw
- Jr Pets
- jw pets
- Kit Cat
- Koko Charlie
- KONG
- LickiMat
- LIKER
- Lovi Food
- Luba
- M - PETS
- Many Mornings
- MEAT STUFF
- MEATLove
- MILORD
- MIRALS
- MOMENTS
- NATUREA
- NATURO
- Nina Ottosson
- Nylabone
- OASY
- Ollo
- Optimanova
- Outward Hound
- P.L.A.Y.
- PAKA ZWIERZAKA
- PAMICO
- PAN ZWIERZ
- Park Life
- PERRO
- PET DREAM HOUSE
- Pet+Me
- PETMEX
- Petstages
- PLUTOS
- POKUSA
- PsieDobre.pl
- PULLER
- PURBELLO
- RAW FOR PAW
- RENSKE
- RETORN
- ROGY
- SAFE ANIMALS
- SANADOG
- Show Tech
- SIMPSON PREMIUM
- SMOOTHIEDOG
- SodaPup
- SOOPA
- StarchBag
- Stokban
- Suszu
- Syta Micha
- Sznupli
- Toby`s Choice
- totobi
- TRIBAL
- TRIXIE
- TRZY PSY
- Tubi dog
- UNISZKI
- VET`S BEST
- Vetfood
- WAU DOG
- woolf
- WOOLIE WHILLIE
- WOW
- YDOLO
- Yogupet
- Yow up!
- Yummez
- Yuup!
- Zippy Paws
- Promocje
- Nowości
- Bestsellery
- Blog
Pies sam w domu – jak go z tym oswoić?
2021-10-26 10:39:00Pies sam w domu – jak go z tym oswoić?
Pies to zwierze stadne , które potrzebuje naszego towarzystwa. Jak to w życiu bywa nie da się uniknąć sytuacji, w której nasz ukochany pupil będzie musiał zostać sam w domu na dłuższą chwile. Co zrobić aby nasz pies nie nabawił się lęku separacyjnego , nie zniszczył mieszkania i nie stresował się pod naszą nieobecność? W tym artykule podpowiemy Ci jak nauczyć psa zostawać samemu w domu.
Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu?
Wyjścia do kina, spotkanie ze znajomymi czy robienie zakupów to okazje , które przytrafiają się każdemu człowiekowi. Niektóre psy bardzo źle znoszą ten czas , w którym muszą zostać same w mieszkaniu. Wokalizowanie, niszczenie mebli i wyposażenia mieszkania czy gryzienie butów to zachowania , które często zdarzają się pupilom nieradzącym sobie ze stresem wywołanym samotnością. Pies sam w domu nie musi tego robić i to w naszym interesie aby wychować zrównoważonego pupila a jeśli taki nie jest to powinniśmy mu pomóc w radzeniu sobie ze stresem. Poznaj kilka metod jak nauczyć psa zostawać w domu na kilka godzin. Musisz mieć na uwadze , że proces przyzwyczajania pupila do relaksu w samotności nie jest łatwy i szybki. Wymaga od nas sporo pracy. Najpierw zacznijmy od kilku minut a następnie wydłużajmy stopniowo czas ,w którym pies sam w domu jest coraz dłużej .
Pies sam w domu – czy to w ogóle możliwe?
Jasne , że tak! W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa ma jakieś obowiązki przez , które musi opuścić mieszkanie na jakiś czas. Są miejsca do których nie będziemy mogli zabrać ze sobą pupila. Warto więc od samego początku gdy mamy w domu psiaka przyzwyczajać go do tego , ze zostawanie w samotności na jakiś czas nie jest czymś co powinno go martwić. Zatem jak oswoić psa aby nie musiał się stresować? Pierwsza i podstawowa zasada to : nie rób z wyjścia wielkiego wydarzenia!
Twoje wyjście z domu nie powinno być czymś wyjątkowym , budzącym niezdrowe emocje i aurę. To samo tyczy się jeśli chodzi o powrót do domu. Wieli właścicieli czule i po kilka razy żegna się z psem jak gdyby czuło poczucie winy , że pies jest smutny z powodu naszego wyjścia. To , że pies zostaje sam nie jest żadną karą – podejdźmy do tego jak do czasu na odpoczynek! To naprawdę istotne aby wiedzieć jak nauczyć psa zostawać samemu w domu oraz co zrobić aby pies nauczył się odpoczywać w samotności. Jeśli Twój pies ekscytuje się i stresuje gdy tylko widzi , ze zaczynasz ubierać buty i kurtkę do wyjścia pora to zmienić. Co można zrobić? Zacznij ubierać buty i kurtkę a następnie je ściągnij – nie wychodząc z domu. Dzięki takim praktykom – proces ubierania się nie będzie kojarzył mu się z wyjściem i czymś nadzwyczajnym czym warto się przejmować. Poza tym istotnym jest aby przed samym wyjściem nie poświęcać psu nadmiernej uwagi – czasami w takich sytuacjach korzystniejszym będzie gdy jednak nie będziemy wprowadzać niepotrzebnie dodatkowych emocji i robić z wyjścia wielkiego „ halo”.
Przed swoim wyjściem weź psa na spacer!
Dobrym pomysłem jest aby przed każdym, dłuższym wyjściem zapewnić psu odpowiednią dawkę ruchu. Połącz wyczerpujący spacer z aportowaniem lub węszeniem smakołyków w trawie. Dzięki temu zmęczysz psa zarówno fizycznie jak i umysłowo a to sprawi, że Twój pupil będzie potrzebował drzemki! Sen pomoże przetrwać mu czas Twojej nieobecności. Zadbaj o to aby miejsce odpoczynku psa było komfortowe – wygodne legowisko lub kenel powinno być ustawione w miejscu w którym pies lubi spędzać najwięcej czasu. Pies sam w domu niekiedy potrzebuje mieć włączone radio – aby zagłuszyć dźwięki z zewnątrz , które mogłyby go zestresować. Warto także pomyśleć aby w miejscu ,w którym odpoczywa nasz pies zostawić mu bluzę lub inny przedmiot przesiąknięty zapachem właściciela.
Pies sam w domu – zajęcia na nudę!
Często jest tak, że pies podczas nieobecności właściciela demoluje mieszkanie , nie ze względu na to , że się stresuje ale po prostu dlatego , że się nudzi. Jeśli nas nie ma w domu a psu się nudzi to bierze sprawy w swoje łapki i organizuje sobie czas po swojemu :D Więc jak nauczyć psa zostawać samemu w domu Dobrym i pomocnym rozwiązaniem mogą okazać się różne zabawki, w których chowamy smaczki lub coś pysznego a pies musi wydobyć zawartość ze środka. Tu polecimy kilka produktów , które powinien znać każdy psiarz! Pierwszym z nich jest Zabawka Kong Classic stworzona z bezpiecznego nie toksycznego materiału przypominającego gumę lub kałczuk. Zabawka ma ciekawy kształt jest odporna na gryzienie ale do rzeczy! Na czym polega jej fenomen? Dzięki niej pies sam w domu spędzi czas przyjemnie! Wystarczy, że weźmiesz karmę mokrą lub inny pyszny mus i wypełnisz tą zabawkę po brzegi a następnie podasz psu. Zadaniem psa jest wylizanie zawartości ze środka. Brzmi łatwo ale otwór w zabawce jest naprawdę niewielki. Jeśli Twój pies zacznie radzić sobie szybciej z wydobyciem , możesz zacząć przymrażać zawartość w Kongu. Kolejną ciekawą zabawką jest mata węchowa – wystarczy , ze przygotujesz przysmaki i schowasz je w macie. Zadaniem psa będzie wyszukanie smaczków tu łączymy przyjemne z pożytecznym! Dlaczego? Ponieważ sama czynność węszenia rozluźnia naszego psa, a nagrodą za poświęcony czas są znalezione smaczki. Jeśli chcesz postawić na coś trwalszego warto zainwestować w zabawki dla psa w formie łamigłówek. Najczęściej stworzone z kombinacji różnych szufladek i przegródek w których znajdują się ulubione smaczki naszego psa a on przez odpowiednią kombinacje działań wydobędzie je ze środka. Musimy zrozumieć , ze kilkugodzinne samotne zostawanie naszego psa w domu może być dla niego frustrujące. Zazwyczaj nasz pies nie niszczy nam mieszkania po złości. Warto zainwestować w zabawki węchowe dla psa ponieważ specjaliści zgodnie uważają , ze wysiłek umysłowy psa jest równie meczący co ten fizyczny a niekiedy nawet bardziej meczący. Dzięki zabawką w formie łamigłówek pies uczy się a następnie dobrze kojarzy , że Twoje wyjście równa się zabawka pełna smaczków czyli same pozytywy!
Udaj się do behawiorysty.
Jeśli mimo podpowiedzi jak nauczyć psa zostawać samemu w domu, pies nadal ma problemy z lękiem separacyjnym zalecamy zgłosić się do behawiorysty. Dobrym pomysłem będzie także zamontowanie kamerki w domu abyście mieli kontrolę nad psem ale także po to byście mogli nagrać jego zachowanie, gdy pies zostaje sam w domu. Dzięki takiemu nagraniu specjalista może w pełni przeanalizować zachowanie psa i dobra metodę specjalnie pod jego problem. Jeśli mimo pracy ze specjalistą nie otrzymujemy zadowalających efektów – w tym wypadku dalej pies niszczy nam mieszkanie powinniśmy pomyśleć o farmakologii behawioralnej.
Oczywiście należy mieć na uwadze, że każdy lek , który chcemy podać psu powinien być uprzednio skonsultowany ze specjalistą w tym wypadku lekarzem weterynarii.
Spokojny pies sam w domu to nie coś co osiągniesz od razu . To proces , który trwa i wymaga wysiłku, stanowczości i systematyczności. Trzeba zdać sobie sprawę, że każdy pies jest inny i jedne szybciej przyzwyczają się do pozostawania samemu a inne znacznie wolniej. Jednak dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych metod wielu właścicieli osiągnie sukces!
-
Polecamy