• Kategorie
  • Szukaj
  • Przekąski i przysmaki dla psa

Przysmaki dla psa – niezbędnik przy treningu

Smakołyki dla psa stanowią urozmaicenie diety Twojego pupila. Są niezbędne przy nauce różnych sztuczek i czynności z dnia codziennego naszego psa. Większość psów to łasuchy i nauka sztuczek typu siad, łapa czy poproś idzie łatwiej, szybciej i przyjemniej kiedy używamy smakołyków dla psa. Ale warto także wspomnieć tu o wykorzystaniu przekąski dla psa w bardziej praktycznym i niezbędnym przypadku - takim jak nauka czystości naszego szczeniaka czy odrobina posłuszeństwa, która pomoże w bezpiecznych spacerach.

Przysmaki treningowe dla psa pomogą Ci w szybki sposób nauczyć Twojego pupila niezbędnych komend i pożądanych zachowań. Oczywiście smaczki dla psów to tylko narzędzie pomocnicze w osiągnięciu danego celu, lecz są niezbędne do pracy z psem jeśli korzystamy z pozytywnych metod szkoleniowych czyli nagradzamy smaczkiem naszego psa za każde pozytywne zachowanie.

Smakołyki dla psa a smakołyki dla ludzi

Właściciele psów często zastanawiają się, co wybrać i czym kierować się przy wyborze smaczków dla psa. Zalecamy wybierać tylko smaczki dedykowane psom. Dlaczego? Bo tylko wtedy mamy pewność, że to co dajemy naszym pupilom jest dla nich bezpieczne i zdrowe. Niekiedy właściciele psów, dokarmiają swojego zwierzaka czymś innym niż specjalne przekąski dla psów, ale nie jest to rozsądne, ponieważ większość produktów dla ludzi ma różne polepszacze smaku, dodatki, konserwanty i przyprawy, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia Twojego psa.

Jeśli już przychodzi moment na wybór przysmaków dla psa wybierajmy te z krótkim składem! Im bardziej są one naturalne tym zdrowsze. W naszej ofercie znajdziesz zdrowe i pyszne przekąski dla psów w postaci kiełbasek, pasztecików, ciasteczek, suszonych mięs czy kosteczek, które mogą wspomóc higienę jamy ustanej i zębów naszego psa. Posiadamy najlepsze smakołyki dla yorka , owczarka niemieckiego i każdej innej rasy.

Smaczki dla psów- jak często je podawać?

Smakołyki dla psa to produkty uzupełniające . Co to oznacza? Znaczy to tyle, że smaczki dla psów nie mogą stanowić podstawy diety psa. Smakołyki, jak super by nie były, nie mają odpowiednich wartości odżywczych oraz witamin i minerałów, aby mogły odżywić mózg naszego pupila, a także jego organizm. Nie mylmy tu kwestii sytości - bo nie o tym tu mowa. Każdy organizm- czy to ludzki, czy psi - potrzebuje danych składników odżywczych i witamin, aby mógł się normalnie rozwijać i funkcjonować. Karmienie psa głownie produktami uzupełniającymi prowadziło by do różnych niedoborów w jego organizmie a więc traktujmy przysmaki dla psa jako DODATEK do zdrowej i zbilansowanej diety.

Ile smaczków powinniśmy podawać psu? Ogólnym założeniem jest aby przysmaki dla psa stanowiły 10% diety w dziennym zapotrzebowaniu kalorycznym. Podstawą jest pełnoporcjowa karma mokra dla psa oraz karma sucha dla psa. Najczęściej jednak na smaczkach mamy informację ile sztuk dziennie przypada na naszego psa w zależności od jego wagi i poziomu aktywności.

Pamiętajmy też, że występują różne przekąski dla psa. Czym innym jest, jeśli użyjemy kilku smaczków podczas treningu, a czym innym będzie jeśli podamy psu wielką kość z szynki parmeńskiej, jeśli chodzi o te 10% zapotrzebowania kalorycznego. Właściciele małych psów powinni rozważniej podchodzić do wyboru smaczków dla psa, ponieważ te mają znacznie mniejsze zapotrzebowanie niż psy powyżej 25 kg – bardzo łatwo można przekroczyć dozwoloną kalorykę. Raz na jaki czas nic się nie stanie, ale przy notorycznej nadwyżce kalorycznej można doprowadzić do otyłości u psa.

Tak samo ma się sprawa z doborem twardości gryzaka do możliwości psa i jego umiejętności w konsumowaniu – byłoby bardzo nierozsądnym podawać szczeniakowi czy psiemu seniorowi przysmak dla psa w postaci poroża jelenia, gdyż jest ono zdecydowanie za twarde.